IPM Group

súkromné fondy a investície pre kvalifikovaných (bohatých) investorov, finančné skupiny
JUGGLER
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

IPM Group

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Píšem o nich jednak preto, že je to medzinárodná private equity so slovenským pozadím, aj preto, aby sme sa inšpirovali ich investíciami.

IPM Group je britská private equity so slovenským pozadím a partnerom, investujúca do infraštruktúry a next generation technológii.
Má pod správou viac ako 1 miliardu USD. Investormi sú vplyvné britské rodiny, ultra bohatí jedinci a inštitúcie. Pôsobí v Londýne, Bratislave, Soule, San Franciscu a Hong Kongu. Slováci a Česi v pozadí: Peter Gajdoš, Jozef Urban, Marián Gazdík, Marián Boček, Adrian Vyčítal a kopa iných vrátane nežného pohlavia pôvodom z naších končín. Firma pôsobí aj na Slovensku, kde okrem iného spoločne so štátom spravuje fond s AUM cez 70 mil.€

https://www.forbes.sk/velky-statno-sukr ... ipm-group/

Okrem štyroch infraštruktúrnych projektov sú veľmi zaujímavé tieto high-tech next-generation investície:

TACHYUM - americká firma s pobočkou v Bratislave v pozadí ktorej je Radoslav Danilák.
Vyvíja unikátne čípy pre dátové centrá s 10 až 20 násobne menšou spotrebou energie.
Má veľkú budúcnosť, lebo obrovským dátovým centrám ako Google, Facebook, Amazon by až štvornásobne znížil náklady. To sú miliardy dolárov.

https://techbox.dennikn.sk/procesor-tac ... aj-nvidia/

ESS – obnoviteľná energia. Batérie vo forme obrovských kontajnerov , teda akési veľkosklady energie na báze elektrolytu chloridov železa. Lacná, nezaťažujúca životné prostredia a nabíjateľná až 20 tisíc krát ( životnosť 25 rokov ): https://essinc.com/
Je to v podstate ekologická konkurencia lítiovým Powerballom od Tesly, ale vo väčšom a
Táto revolučná technológia vďaka naším ľuďom presadí aj u nás: už budujú výrobné centrum na Slovensku. Investícia za 20 mil. € s kapacitou 300 MWh

https://www.forbes.sk/baterkovi-inovato ... slovensko/

InoBat – InoBat je slovenská spoločnosť založená v roku 2019 zaoberajúca sa výskumom, vývojom, výrobou a recykláciou batérií s dlhodobým cieľom slúžiť európskemu trhu s novými energetickými riešeniami. Hlavnými odvetviami sú InoBat Auto, ktorý sa zaoberá R&D a výrobou batérií do elektrovozidiel, InoBat Energy, zaoberajúci sa skladovaním energie a InoBat Recyling, prinášajúci riešenie na recykláciu batérií. Okrem toho, InoBat pracuje aj na rozvoji InoBat Charging, ktorý rieši nabíjaciu infraštruktúru a InoBat Hydrogen pre vodíkové a alternatívne pohony. Investuje 100 mil. € do závodu pri Trnave. Spoluzakladel a CEO je Marián Boček.

https://dennikn.sk/autor/inobat-auto/
https://www.inobat.eu/
https://techbox.dennikn.sk/inobat-auto- ... -na-svete/

Wildcat Discovery Technologies – strategický partner InoBat, americká firma vyvíjajúca batérie za ktorou stoja investori ako Branson...ale aj venture kapitál IPM a slovenská InoBat.
www.wildcatdiscovery.com

SEC Technologies
je slovenská technologická firma, ktorá vyvinula zariadenie Falcon 4G na detekciu plynov na vzdialenosť až 6 kilometrov. Jeho štvrtá generácia dokáže pomocou lasera rozpoznať jedovaté plyny, priemyselné chemikálie a biologicky škodlivé látky. Oproti zahraničnej konkurencií dosahuje až 100-násobne vyššiu citlivosť a zároveň to je jediný aktívny diaľkový detektor na svetovom trhu.

https://www.sec-technologies.com/
https://www.trend.sk/spravy/unikat-lipt ... konkurenta

GA Drilling - Cenovo dostupné vrtné riešenie, ktoré sprístupní geotermálnu energiu kdekoľvek na svete

Po rokoch výskumu a vývoja bezkontaktného plazmového vŕtania a frézovania, ako aj významných investícií do infraštruktúry dosiahli pokročilú úroveň znalostí a vysokú sebestačnosť vo výrobe aj v testovaní.
..100+ zamestnancov v 4 pobočkách na Slovensku, Veľkej Británii, USA, Spojených arabských emirátoch
...Interný tím odborníkov pozostávajúci z 15+ inžinierov s doktorandským vzdelaním a 55+ inžinierov s magisterským vzdelaním
...Synergia znalostí z technológie vŕtania, cleantech a geotermálnej energie naprieč celým tímom a Poradným výborom expertov
...Moderné Technologické Centrum o rozlohe 4000 m2
...80% komponentov vyrábaných interne vo vlastných profesionálnych dielňach

https://www.gadrilling.com/sk/

Matsuko : Košická firma Matsuko, ktorá vyvíja prevratnú technológiu umožňujúcu 3D holografické prepojenie v rozšírenej realite
https://www.matsuko.com/
https://www.forbes.sk/matsuko-ziskalo-i ... -aj-v-usa/

AeroMobil - AeroMobil je hybridné vozidlo s možnosťou letu, ktoré vyvíja slovenská firma AeroMobil. https://www.aeromobil.com/

AeroMobil je inžinierska spoločnosť, ktorá predáva sofistikované lietajúce auto, ktoré je skonštruované tak, aby spĺňalo normy automobilového aj leteckého priemyslu, pričom spája luxusné športové auto a ľahké lietadlo v jednom vozidle.
Víziou spoločnosti AeroMobil je vytvoriť lietajúce auto, ktoré bude pripravené na používanie zákazníkmi bez toho, aby si vyžadovalo výrazné prepracovanie existujúcej infraštruktúry a regulačných požiadaviek, ktoré v súčasnosti predstavujú pre konkurenčné výrobky spoločnosti AeroMobil s vertikálnym vzletom a pristátím ("VTOL") značnú výzvu, najmä v zložitom mestskom prostredí. V budúcnosti môžu technologické, infraštruktúrne a regulačné zmeny umožniť prístup VTOL, ale spoločnosť AeroMobil sa bezprostredne zameriava na model lietajúceho automobilu, ktorý zákazníkom umožňuje využívať miestne letiská a letiská v blízkosti ich cieľových destinácií pred cestou "poslednej míle" po ceste.
Doterajšie vývojové úspechy spoločnosti AeroMobil ju už zaradili medzi najosobitejšie a najinovatívnejšie slovenské spoločnosti a investícia do spoločnosti je v súlade s jednou z kľúčových stratégií IPM Growth, ktorou je podpora stredo- a východoeurópskych technológií s potenciálom presadiť sa v celosvetovom meradle. Investícia IPM Growth umožní spoločnosti sústrediť sa na dokončenie výroby vozidla vrátane jeho testovania a certifikácie.

To najlepšie nakoniec. Najnovší projekt, ktorý bol fakt na konci medzi infraštruktúrnymi investíciami. Ide o digitálnu infraštruktrúru - dátové centrá.

InoCloud vznikol v roku 2020 a sústredí sa na výstavbu a úpravu dátových centier na báze technológie Tachyum.
– Cieľom InoCloudu je inovovať globálny trh cloudových riešení. Okrem revolučnej technológie prinesie aj kompletné softvérové zabezpečenie pre dátové centrá budúcnosti s univerzálnym využitím.
– Tieto dátové centrá nebudú ponúkať iba prelomový výpočtový výkon, ale tiež ušetria veľké množstvo energie.
– Výsledkom tak bude napríklad lacnejšia dostupnosť umelej inteligencie, pričom bude zároveň aj trvalo udržateľná z pohľadu emisií.
Spoluzakladateľ InoCloud a managing partner IPM Group Adrian Vyčítal poukazuje na to, že očakávaná explózia veľkých dát, internetu vecí (IoT), 5G sietí a miliárd sieťových zariadení svojimi nárokmi prekonajú súčasné kapacity dátových centier z pohľadu elektrickej energie a vytlačia z trhu všetkých, ktorí nebudú tomuto trendu stíhať.

„Pri ročnom náraste požadovaných kapacít o 15 % budú cloud systémy spotrebovávať v roku 2025 20 % celkovej svetovej spotreby elektriny. V roku 2040, pokiaľ sa niečo nezmení, by to bolo až 40 %, čo je neudržateľný rast. Tento trend má však už dnes viditeľné dopady v podobe rastúceho množstva emisií CO2 v atmosfére, nakoľko pri každom veľkom datacentre je potrebné postaviť vlastnú elektráreň. Okrem ponuky najmodernejších kolokačných zariadení svojim zákazníkom má InoCloud tiež vynikajúcu pozíciu na poskytovanie inovatívnych cloudových riešení, výpočtového výkonu a špičkového prevedenia vo vyššie spomenutých rýchlo rastúcich segmentoch – umelej inteligencie, superpočítačov a veľkých dát. Rovnako máme ambíciu ponúkať digitálne inovácie pre využitie v priemysle.“
Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Tachyum bude InoCloud poháňať servery vo svojich dátových centrách v Európe a neskôr aj vo svete čipom Prodigy. Pôjde o vysoko efektívny vlajkový procesor pre dátové centrá. Ten dodá mimoriadne nákladovo efektívne výpočtové riešenia pre firemných klientov a vládne subjekty v rôznych trhoch a priemyselných odvetviach.

InoCloud je tiež jedným z členov konzorcia I4DI – Innovations for Digital Infrastructure. Toto združenie vyvíja európske riešenia pre digitálnu infraštruktúru so spoluzakladajúcimi spoločnostiam PosAm, Towercom, IPM Group a Tachyum. Ďalší pristupujúci partneri sú svetový gigant Seagate alebo slovenský VNET a spoločnosť Sylex. I4DI už tvorí partnerstvo so Slovenskou akadémiou vied (SAV) a Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR v rámci Národného superpočítačového centra (National Supercomputing Centre – NSCC).
„Kde iní vidia problém, my vidíme príležitosť. Preto chceme investovať energiu do výstavby nových dátových centier a úpravy už existujúcich centier čipmi Prodigy. Tiež máme v pláne spolupracovať pri vybudovaní superpočítača svetových parametrov na Slovensku za zlomok nákladov, ktoré by to stálo so súčasnou technológiou. Vznikne tak technologický klaster pre SAV, univerzity a technologické firmy nielen zo Slovenska, ale prilákame tak aj mozgy zo sveta,“ dopĺňa Adrian Vyčítal, ktorý je zároveň prezidentom I4DI konzorcia.
Univerzálny procesor Prodigy ponúkne až 4x lepší pomer výkonu a ceny ako etablované konkurenčné spoločnosti a dokáže vzhľadom na univerzálnosť technológie popri ukladaní dát poskytnúť aj robustný výkon pre umelú inteligenciu (AI) a vysokovýkonné výpočty (HPC). To všetko pri 10-násobne nižšej spotrebe energie než aktuálne dostupná akákoľvek technológia.
Univerzálnosť čipovej technológie Prodigy tiež umožňuje jej úplnú kompatibilitu s prevažujúcim kódom pre serverové rozvádzače napájajúce dátové centrá a zaručuje jej široké použitie na serverovom trhu na celom svete.
Adrian Vyčítal zdôrazňuje, že čip Prodigy od Tachyum, pri ktorého zrode stálo IPM Group, ponúkne zásadnú redukciu spotreby energie a hlavne univerzálnosť. „Vďaka nej budú môcť dátové centrá využívať svoju plnú kapacitu, pretože v rôznych časoch budú môcť plniť rôzne úlohy a záťaže a to všetko s využitím jednej platformy. To je totiž nedostatkom technológie používanej v súčasnosti – čipy sú špecificky navrhnuté na rôzne úlohy. Preto je bežné, že zariadenia v potrebnej infraštruktúre za viac ako 350 miliárd dolárov nie sú naplno využité aj viac ako 50 % času. Naše technológie umožnia využiť tento nesmierny výpočtový potenciál potrebný na ďalšiu digitalizáciu sveta v podstate bez dodatočných investícií“
Hardvérové schopnosti a univerzálnosť združeného softvérového balíka sa tak premietnu do pomeru ceny a výkonu, ktorý v súčasnosti na trhu nie je k dispozícii.

https://www.ipmllp.com/inocloud-vsadza- ... h-centier/
https://www.capacitymedia.com/articles/ ... artnership
Tilbur
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27. Mája 2021, 15:51
Been thanked: 2 times

Re: IPM Group

Príspevok od používateľa Tilbur »

Mali niekedy aj komoditný fond. Dal sa vyhľadať aj na bloombergu. Zatvorili ho, keď spravil DD - 25%.
Maju velke promo, pekne baby. Len aby sa to neskončilo fiaskom...
Momentálne mi vyhadzuje všade na nete ponuku do Inobat cez Across.Vela reklamy a výhodných peňazí.
Prílohy
IMG_20210531_222924.jpg
JUGGLER
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: IPM Group

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Majú aj teraz jeden. IPM Alternative Investments Fund. Ten som ani nevypisoval. Nezaujíma ma. Majú tam manažérov z investičných bánk, tí sa im snažia zarobiť cez poplatkový fondový biznis. Klasika.

Takisto ma nezaujíma ich investícia do solárnej infraštruktúry v Kórei, nemocnice v Turecku, odpadové hospodárstvo v SR (v spojení so štátom a fondami EU )ani terminál na skvapalnený plyn pre EU vo Francúzsku. To posledné smeruje EU k dovozu plynu z USA, čo je pre EU drahé riešenie, pričom v USA na tom zarobia + konečne si dvihnú cenu plynu + odstrihnú Rusov od biznisu z EU.

Velmi zaujímavý je ten InoCloud, čo som objavil medzi infraštruktúrou a doplnil. To je zaujímavá investícia - implementácia čípov Tachyum do existujúcich dátových centier + výstavba nových. Múdre. To si asi nechajú len pre seba - podľa mňa nebude prístupná verejnosti.

Takisto som vynechal Chiranu - výrobu pľúcnych ventilátorov ( to je ich sezónny zárobok, nič prevratné ). Do tých slovenských sa dá investovať, ale nešiel by som som do ničoho iného ako Tachyum a InoCloud.

Venture Capital je ťažká vec. Na niečom prerobia, na niečom zarobia, ale Tachyum, InoCloud a výroba batérii v SR môžu byť pre nich velkí winneri.

Uvidíme. Spomenul Andre to Tachyum..tak som pozeral či niečo z toho nie je obchodované na burzách...tak už som to zhrnul.
Tilbur
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27. Mája 2021, 15:51
Been thanked: 2 times

Re: IPM Group

Príspevok od používateľa Tilbur »

Nechcem zas nieco predpovedat, ale nepaci sa mi to. Prilis vela firiem, partnerstiev a podpory od statu.
Pozri si Boceka, v kolkych spolocnostiach figuruje. To sa neda stihat. Som zvedavy najma na InoBat. Ci len nepoberu dotacie a to bude vsetko. Maju masivny marketing a spravy v tlaci pri kazdom jednom vyhlaseni.

Tachyum je firma, co potrebovala pomoct. Tusim som o nich cital, ze si nechavaju vyrabat chipy v Taiwan Semiconductor Manufacturing. Ti robia chipy aj pre AAPL. Tachyum robi len vyvoj a produkciu zabezpecuje niekto iny.

Aeromobil je uz teraz mrtva firma. Neviem do akej miery su v nej zaintersovani.

Som zvedavy, ako toto cele dopadne. Budem sa len pozerat. Osobne by som do takej investicie nesiel.
Prílohy
obrázok_2021-06-01_130123.png
Tilbur
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27. Mája 2021, 15:51
Been thanked: 2 times

Re: IPM Group

Príspevok od používateľa Tilbur »

Boček je všade. Ma super promo. Včera som ho videl v TA3. Dnes rozpraval v Slovenskom rozhlase.

Zavod im bude realizovat Takenaka, co je dobra firma. Maju podpisanu zmluvu so Siemensom na riadenie fabriky, ktori su v tomto spicka. Podpisali zmluvu s vyrobcom autobusov SOR. Maju zmluvu o spolupraci s nemeckym vyrobcom elektromobilov MIA.
Ide zrejme o prestavu existujuceho zavodu Samsung, co bol vo Voderadoch. Pise, ze planuju dopravu zatazit 6imi kamionmi denne. To je nejako malo.
Maju odobornikov zo zahranicia.
Chcu to spustit na buduci rok.
Vsetko na papieri vyzera idealne.

https://www.automotiveworld.com/news-re ... ilot-line/
https://www.electrive.com/2021/06/01/mi ... om-inobat/
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... nu-martin/
Tilbur
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27. Mája 2021, 15:51
Been thanked: 2 times

Re: IPM Group

Príspevok od používateľa Tilbur »

Este jedna info, na ktoru som prisiel.
Oni chcu spravit len R&D centrum v prvom kole a potom stavat Gigafactory.

InoBat is also preparing to build a 1GWh gigafactory in Voderady, Slovakia before scaling up to a 32GWh gigafactory to support and serve the international market at scale

Tesla stavia v Berline fabriku, co bude mat kapacitu 100GWh s potencialom na 250GWh. Tak to vyzera, ze spravili celkom dobr biiznis plan na statne a europske dotacie. Idu robit, co je sexy.

https://www.mining.com/inobat-to-build- ... nt-center/
https://electrek.co/2020/11/24/tesla-fi ... o-250-gwh/
JUGGLER
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: IPM Group

Príspevok od používateľa JUGGLER »

V srdci výroby automobilov ( SK,HU,CZ,PL), ktoré sa do 10 r zmenia na výrobu EV. Aspoň nebude dôvod presúvať výrobu.
InoBat im vyjde. Martin7 vraví, že Tachyum má malú šancu, hlavne kvôli softu. Ale ten InoColud je už Zameraný na soft a implementáciu Tachyum.
Toto keby im vyšlo tak urobia dieru do sveta a budú konkurovať Intelu a AMD. Ten chlapík, čo na tom robí už bol úspešný v SSD technologii a predali firmu za 770 mil. USD. Robia to v Silicon Valley, jedno centrum majú aj tu, takže nádej je.
Napísať odpoveď