TIPY a INŠPIRÁCIE NA INVESTING

akciový trh / indexy / analýzy / firmy / otázky a odpovede
JUGGLER
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

TIPY a INŠPIRÁCIE NA INVESTING

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dám tu postupne nejaké zaujímavé akcie.
Nie som investor, ale často čítam názory dobrých investorov a je škoda ich hodiť za hlavu.

Existujú nadčasové akcie, ktoré možno držať celý život a brať z nich napríklad dividendy 6-7% p.a.
Také sú napríklad cigaretová Altria (MO ), alebo British American Tobacco (BTI, BATS ).

Alebo dividendo-rastové stálice ako Coca-Cola (KO), Johnson&Johnson (JNJ ), Procter & Gamble ( PG ).

Ešte zaujímavejšie sú rastové technogiganty s vyplácaním dividend i buybackami (share repurchase ) ako AAPL a MSFT.
Alebo rastový GOOG, ktorý už robí zaujímavé buybacky, či AMZN, ktorý s buybackami začína.
Alebo máme čisto rastové akcie, ktoré však už nesú v sebe isté riziko ( hlavne konkurenčné ) ako FB, NFLX, TSLA.

Úplným králom akcií je Buffettov Berkshire Hathaway (BRK), ktorý však už začína strácať lesk.
Rizikom je aj sám Warren B vo svojom veku (ročník 1930) a jeho partner Charlie Munger ( ročník 1924 ! ).
JUGGLER
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: TIPY a INŠPIRÁCIE NA INVESTING

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ELEKTROVAYA

( OTCQB: EFLVF, alebo EFL Toronto burza, alebo 4EV Xetra ) , cena dnes 0,60 USD je malá kanadská firma, ktorá vyvíja a vyrába pokročilé lítium-iónové batérie s polovodičovým povlakom, ktoré sa používajú v elektrických osobných a nákladných vozidlách, autobusoch a úžitkových vozidlách.

Viac info tu: https://www.smartinvestor.sk/diskusia/v ... f=25&t=324
JUGGLER
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: TIPY a INŠPIRÁCIE NA INVESTING

Príspevok od používateľa JUGGLER »

CASTOR MARITIME ( CTRM ) , cena dnes 2 USD.

Prvú vec čo si môžeme všimnúť je, že táto firma sa pred covid krízou obchodovala po 20-60 USD. Je to tip na bottomfishing (lov pri dne ).
Trhy sú v 2022 dole cca -20%, Nasdaq až -30%, ale táto malá princezná sa prebudila z ľadového spánku a je toho roku +43%.

Berme to ako tip s menším rizikom poklesu, ale velkým potenciálom zisku. Podhodnotená firma s P/E 3 (celé odvetvie je teraz podhodnotené ) ktorú môžeme definovať ako:

Spoločnosť Castor Maritime Inc. sa prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zaoberá námornou prepravou voľne uložených nákladov po celom svete. Poskytuje služby námornej prepravy suchého voľne uloženého nákladu vrátane železnej rudy, uhlia, obilia, výrobkov z ocele, hnojív, cementu, bauxitu, cukru a kovového šrotu. Spoločnosť prevádzkuje tri lode Panamax s prepravnou kapacitou približne 76 122 ton nosnosti. Spoločnosť Castor Maritime Inc. bola založená v roku 2016 a sídli v Limassole na Cypre.

Je dobre financovaná a vzhľadom na ziskovosť sa jej dlh pravdepodobne do roka splatí..

vyberám s posledného zverejnenia výsledkov v máji :

Tržby 54,64 mil. USD (+683,9 % r/r).
EBITDA 27,9 mil. dolárov za tri mesiace do 31. marca 2022 v porovnaní s 2,6 mil. dolárov za tri mesiace do 31. marca 2021 a
Hotovosť a obmedzená hotovosť vo výške 84 mil. dolárov k 31. marcu 2022 v porovnaní s 43,4 mil. dolárov k 31. decembru 2021.
Prílohy
CTRM.png
JUGGLER
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: TIPY a INŠPIRÁCIE NA INVESTING

Príspevok od používateľa JUGGLER »

BEYOND AIR , ticker XAIR, cena 5,25

Bio firma, ktorej konečne FDA schválila prvý produkt:

Americký úrad FDA schválil jej generátor oxidu dusnatého a podávací systém LungFit PH na liečbu dojčiat s hypoxickým zlyhaním dýchania.

Spoločnosť XAIR uviedla, že systém LungFit PH eliminuje potrebu tradičných nádrží na oxid dusnatý v nemocničnom prostredí.
Spoločnosť plánuje širšie uvedenie na trh v nemocniciach v USA v prvej polovici roka 2023.

Pred rokom, pri rovnakej cene sa písalo: Blíži sa schválenie FDA pre prvý produkt LungFit PH, ktorý bude pravdepodobne dominovať TAM vo výške takmer 500 miliónov USD s niekoľkými konkurentmi.
Model "žiletka-čepeľ" s počiatočným poplatkom z predaja hardvéru, ako aj opakujúcimi sa príjmami z predaných jednorazových filtrov.
Viaceré ďalšie indikácie potenciálne rozšíria TAM na niekoľko miliárd dolárov, čo vedie k ďalšiemu potenciálnemu rastu.
Významné vlastníctvo insiderov, ako aj nákupy insiderov pri poklese.


Odvtedy bola aj na cene 16 USD. Teraz by k tomu mohli viesť aj fundamenty, ked konečne uvedie produkt na trh a začne mať tržby.

No v zálohe je viac projektov:

Najzaujímavejší by však mohol byť program XAIR pre solídne nádory. Vedenie spoločnosti verí, že NO v extrémne vysokých koncentráciách > 100 000 ppm spôsobí pri podaní do solídneho nádoru bunkovú smrť, čím sa odhalia nádorové antigény a spustí sa imunitný systém hostiteľa. Vedenie spoločnosti zatiaľ dokončilo štúdiu na myšiach, ktorá zahŕňala inokuláciu týchto myší nádorovými bunkami pred ich ošetrením plynným NO.
Výsledky boli veľkolepé - s každým zvýšením koncentrácie sa zvyšovalo percento myší bez nádorového šírenia, pričom najvyššia koncentrácia NO spôsobila úplné zastavenie nádorového šírenia. Ak by sa to podarilo zopakovať u ľudí, mohlo by to potenciálne viesť k vytvoreniu veľmi účinnej vakcíny proti rakovine.

A už sa k tomu niečo robí:

HAMILTON, Bermudy, 1. júna 2022 (GLOBE NEWSWIRE) - Spoločnosť Beyond Cancer, Ltd., dcérska spoločnosť spoločnosti Beyond Air, Inc. (NASDAQ: XAIR), ktorá sa zameriava na vývoj ultravysokej koncentrácie oxidu dusnatého (UNO) na liečbu solídnych nádorov, dnes oznámila vymenovanie doktora Jedidiaha Monsona do funkcie hlavného lekára s účinnosťou od 1. júna 2022.

"Sme nadšení, že môžeme vymenovať Dr. Monsona za nášho hlavného lekára v tomto dôležitom bode krátkej histórie spoločnosti Beyond Cancer. V tejto funkcii bude dohliadať na našu prvú skúšku na človeku v Izraeli, ktorá by sa mala začať v polovici roka 2022, a tiež bude stáť na čele nášho úsilia o začatie klinických skúšok v USA," uviedla Selena Chaisson, generálna riaditeľka spoločnosti Beyond Cancer. "Prínos Dr. Monsona v oblasti onkológie a pre pacientov v prestížnej inštitúcii zameranej na klinickú starostlivosť a výskum bude pre spoločnosť Beyond Cancer neoceniteľným zdrojom pri pokračovaní našej misie priniesť pacientom s pevnými nádormi terapiu ultra vysokou koncentráciou oxidu dusnatého (UNO)."

"Koncept oxidu dusnatého využívaného v ultravysokých koncentráciách na vyvolanie imunitnej odpovede s potenciálne minimálnymi vedľajšími účinkami je vzrušujúcou perspektívou. Predklinické údaje, ktoré spoločnosť Beyond Cancer doteraz predložila, ukázali, že terapia UNO má potenciál byť veľmi dôležitou možnosťou liečby pre pacientov s rakovinou a ich opatrovateľov," komentoval Dr. Monson svoje vymenovanie do funkcie hlavného lekára. "Som nadšený, že sa môžem pripojiť k spoločnosti Beyond Cancer, pretože chceme začať zaraďovať pacientov do prvej klinickej štúdie na ľuďoch.


Dnes zverejnovala kvartálne výsledky a po nich nasledovali ratingy a targety analytikov.

Ročné targety zvýšili a sú pri cene 5,25 USD nasledovné: 13...20...23 USD.
Ak by motyka vystrelila boli by to stovky %.
Napísať odpoveď