TIPY NA TRADING 2022

trading, informácie, tipy, analýzy, obchodovanie naživo a iné
JUGGLER
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

TIPY NA TRADING 2022

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu sa budem snažiť dávať akcie s potenciálom rastu na tzv. swing trading ( s horizontom od niekoľko dní do niekoľkých mesiacov ).
Vzhľadom na to, že som primárne momentum daytrader a venujem sa len málo swing tradingu, tieto akcie potrebujú byť sledované od času, kedy ich prezentujem. To znamená, že ten kto s nimi chce obchodovať by mal sledovať:

1. Načasovanie vstupu.

Budem sa snažiť dávať aktuálne dobré tipy. To znamená, že vstup by mohol byť približne v období kedy dávam tip.
Prezentujem aktuálnu cenu, podľa ktorej bude možné v budúcnosti vyhodnotiť úspešnosť tipu.
Správny nákup by mal byť urobený podľa technickej analýzy na limit order (limitný príkaz).

2. Fundamenty a technická analýza danej akcie, odvetvia i trhu.

Ked dávam tip na long, očakávam, že fundamenty danej firmy sú natoľko dobré, že cena by aspoň krátkodobo nemala klesať. S tým však často nekorelujú fundamenty odvetvia a sentiment v sektore, alebo na trhu. Preto je na individuálnom zvážení ako akciu budeme obchodovať.

Ceny vybraných akcií by mali ísť hore/dole vďaka biasu, ktorým je krátkodobé momentum po earnings na ktoré sa špecializujem. Fundamenty samotnej firmy však naďalej odporúčam sledovať podľa správ. Ak sa nám horizont držania predĺži na mesiace, treba sa sústrediť predovšetkým na kvartálne zverejnenia. Po zverejnení earnings nasleduje konferencia, kde manažment dáva informácie, vysvetľuje a odpovedá na otázky analytikov a investorov. Následne analytici vydávajú odporúčania a zvyšujú/znižujú cieľové ceny.

3. Načasovanie výstupu.

Obchodníkom netreba vysvetľovať, že každý timeframe má svoj cyklus, svoje rasty a poklesy. Všeobecne : trh i odvetvie stačí sledovať cez ETFs, alebo futures a fundamenty firiem cez správy a earnings. K dlhším swing trejdom odporúčam založiť si ,,pozorovacie portfólia ,, na niektorom z finančných portálov (ja používam finviz.com ). Na vlastný zisk/straty musí mať každý trader vlastnú stratégiu a vlastné riadenie rizika.

Najčastejšie sa špekulant od investora líši v tom, že hľadá cesty ako minimalizovať straty a maximalizovať zisk. Trejderi sa o to snažia v kratších timefrejmoch a oboma smermi ( zisky z rastu ceny, zisky z poklesu). Už v samotných tipoch sa budem snažiť o určitý prirodzený ,,edge,, (výhodu ). Na rast ceny (tipy na LONG) budem vyberať viac vyklesané akcie (bootomfishing ), pri velmi dobrých fundamentoch aj breakouty.
Pri trejdoch na pokles (tipy na SHORT ) naopak: cena takej akcie nech je hore a fundamenty oslabujú. Ked fundamenty oslabujú veľmi, tipnem si aj breakdowny. Predovšetkým však budeme hrať na prirodzený dlhodobý bias akciového trhu - na LONG. Vtedy sú zisky nelimitované. Pri hre na pokles je to naopak.

Ak sa niektorej akcii podarí dosiahnúť pekný zisk, odporúčam posúvať SL (Stop Loss ), nie však natesno. Najlepšie sa to robí podľa grafu (dajte si rezervu pod klúčový support ) a berte do úvahy celkovú volatilitu. SL by mala byť tým väčšia, čím vyšší jetimeframe na swing. Je však dobré mať určité ultimátum, napr. že v peknom zisku nepustíme viac ako polovicu ziskov. Toto je velmi individuálna vec a povedal by som, že aj najväčšie umenie tradingu. Takže k úspechu nestačí vybrať dobré akcie, musíme byť aktívny v riadení rizika.

Základom tradingu s vyšším cieľom zisku je, že ho chceme rýchlejšie a podstupujeme aj vyššie riziko. Toto riziko však musíme riadiť. Preto moje tipy neodporúčam investorom, iba nadšencom tradingu, ktorí už majú skúsenosti. Good luck.
Napísať odpoveď