PASSFOLIO

domáci / zahraniční / cenné papiere / opcie / deriváty / CFD / forex / crypto
JUGGLER
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

PASSFOLIO

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Prídem to tu updejtnúť. Zatial toľko:

Passfolio is a San Francisco fintech company democratizing investment opportunities worldwide.

Starting with the United States stock market, we are creating a unified, global and borderless investment market. Passfolio’s first product is a fast and easy platform that offers investments from all over the world to people in more than 170 countries, and we are able to achieve that through our two wholly owned subsidiaries: Passfolio Securities and Passfolio Financial.

Member of FINRA a SIPC..poitenie 500 000 USD a nulové poplatky na ETFs a akcie s cenou nad 5 USD.

* Securities less than $5 cost $0.02/share. Please see our disclosures on other charges. Please see our fractional shares disclosure.

“Access to United States investments is still only available to a minority of the world’s population. At Passfolio, we are democratizing access to US investments and making them available to people in more than 170 countries. We are achieving that goal by leveraging international transfer methods and through partnerships with local exchange providers."
- David Gobaud, CEO
JUGGLER
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 9. Novembra 2020, 23:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: PASSFOLIO

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ZHRNUTIE : broker vhodný pre americké akcie ( nie ETFs ! ) a cryptomeny. Americké akcie umožnuje nakupovať zadarmo. Všetko je u nich zadarmo, akurát výber peňazí stojí 35 USD. Na akcie a crypto musíte mať u nich osobitné účty.

Passfolio je globálny broker s nulovými poplatkami. POZOR: k dispozícii je iba mobilná appka

Je to mladá a ambiciózna fintech spoločnosť založená v roku 2018. Sídli v San Franciscu, USA a umožnuje otvoriť si účty v 170 krajinách.

Je regulovaná americkou Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC) a Úradom pre reguláciu finančného sektora (FINRA).
Okrem regulácie na najvyššej úrovni majú klienti k dispozícii aj ochranu investorov v rámci SIPC predpisov pre clearnigovú firmu pre passfolio až do výšky ďalších 30 miliónov USD (s peňažným sublimitom 900 000 USD na účet), pričom celkový limit je 150 miliónov USD.

Spoločnosť Passfolio sa považuje za bezpečnú, pretože je regulovaná orgánmi najvyššej úrovne a ponúka investorom dodatočnú ochranu.
Passfolio ponúka obchodovanie bez poplatkov nad hodnotu 5 USD a to s ETF, akciami a REIT.
Broker má vynikajúcu mobilnú platformu, otvorenie účtu je bleskové a prevažne bezproblémové.

Upozorňujeme, že pri obchodoch s hodnotou nižšou ako 5 USD sa účtuje poplatok 0,02 USD za akciu.

Nevýhodou je, že Passfolio sa zameriava výlučne na americký trh a portfólio produktov je obmedzené. Proces vkladania finančných prostriedkov je ťažkopádny, výber nie je bezplatný a neexistuje webová ani desktopová obchodná platforma.

Klienti z krajín EHP nemôžu investovať do ETF z dôvodu nariadení EÚ, ako je napríklad PRIIPS.

( to však platí pre všetkých brokerov, s výnimkou českého brokera FIO. Vzhľadom na to, že americké verzie indexových ETFs nie sú akumulačné, slováci preferujú investovanie do európskych verzí amerických ETFs v eurách a s akumuláciou dividend. )

Ak uprednostňujete obchodovanie s akciami na maržu (margin), mali by ste si pozrieť maržové sadzby Passfolio. Sú dosť vysoké: v súčasnosti 8,3% p.a.

Obchodovanie na maržu v podstate znamená, že si požičiate peniaze od svojho brokera a môžete nakúpiť viac akcií, ako by ste mohli len s dostupnou hotovosťou na účte. Za tieto požičané peniaze musíte platiť úrok - úroková sadzba sa nazýva maržová sadzba. Môže predstavovať významnú časť vašich nákladov na obchodovanie.

Crypto poplatky

Crypto partner Passfolio, spoločnosť Gemini, si účtuje 0,35 % z každého kryptoobchodu, ale maklérska spoločnosť si okrem toho neúčtuje žiadne poplatky. Otvorenie, vedenie a zrušenie kryptoúčtu v Passfolio je bezplatné.

Poplatky robotického poradcu (robo-advisor )

Passfolio poskytuje robo-poradenskú službu s názvom Smart Portfolios.
Passfolio si účtuje poplatok za poradenstvo vo výške 0,75 % p.a., ktorý je fixný. Môžu sa však uplatňovať aj iné poplatky, keďže poplatok je úmerný času používania programu a celkovej investovanej sume v deň výberu.

Preto Smart Portfolia neodporúčame !!!

Otvorenie účtu v mobilnej aplikácii Passfolio je veľmi rýchle a plne digitálne, pričom overenie trvá len 15 minút.
Na druhej strane, pri overovaní cez počítač môžu nastať určité problémy

Ak žijete na Slovensku, môžete si otvoriť účet na Passfolio!

Hoci je Passfolio maklér so sídlom v USA, uspokojuje veľkú medzinárodnú klientelu, čo nie je typické pre americké maklérske spoločnosti.

Aký je minimálny vklad u Passfolio?
V Passfolio nie je požadovaný žiadny minimálny vklad. K tomu sa pridáva skutočnosť, že mať účet u Passfolio neznamená ani žiadne iné poplatky.

Typy účtov
Ako je vidieť v časti o poplatkoch, Passfolio sa snaží zachovať veci čo najjednoduchšie: existuje len jeden typ účtu. Napriek jednotnému prístupu Passfolio rozlišuje medzi účtami Stock a Crypto, určenými na obchodovanie s rôznymi produktmi. Tieto dva účty je potrebné dopĺňať samostatne. Maklér neponúka firemné účty.

Ako si otvoriť účet

Účty v Passfolio si môžete otvoriť buď na mobilnom telefóne, alebo na počítači. Otvorenie mobilného účtu bolo hladké a bezproblémové, ale pri otváraní účtu na počítači sme narazili na určité problémy s overovaním. Systém opakovane zobrazoval chybové hlásenie, keď sme klikli na odkaz na overenie.

Ak chcete otvoriť účet na mobilnom zariadení, postupujte podľa týchto krokov:

Stiahnite si aplikáciu
Kliknite na položku "Začať
Vyberte jazyk
Zadajte požadované údaje (e-mailovú adresu, meno, telefónne číslo, krajinu pobytu a občianstvo, daňové číslo a adresu bydliska)
Overte svoje telefónne číslo
Odpovedzte na otázky týkajúce sa vášho pracovného postavenia a výšky príjmu
Odpovedzte na otázky týkajúce sa vašich investičných cieľov
Urobte si selfie pomocou fotoaparátu a naskenujte svoj preukaz totožnosti
Overte svoju e-mailovú adresu
Hotovo!

Základné meny účtu

V Passfolio je k dispozícii len 1 základná mena, USD.

Passfolio nemá žiadne poplatky za vklady, okrem poplatkov za kreditnú/debetnú kartu . Za prvú možnosť si účtujú 3,8 % poplatok za konverziu + 1 % poplatok. Passfolio podporuje nasledujúce spôsoby prevodu: USD, bankové prevody, Wise, Revolut, ACH, TED, SWIFT, SafetyPay a SEPA. Metódy prevodu, ktoré máte k dispozícii, sa však líšia v závislosti od vašej lokality.

Hoci je možností vkladov veľa, samotný proces je veľmi ťažkopádny. Bez ohľadu na to, ktorú metódu vkladu si vyberiete, budete musieť najprv previesť finančné prostriedky na DriveWealth a potom nahrať potvrdenie o bankovom prevode na platformu Passfolio. Uistite sa, že tento krok nevynecháte, inak nebudete môcť vložiť prostriedky na svoj účet.

Jedinečná ponuka hodnoty Passfolio spočíva v tom, že umožňuje klientom dopĺňať svoje kryptoúčty kryptomenami, čo môže byť pre mnohých klientov veľmi atraktívne.

Všetky výbery sú spoplatnené.

Prekvapivo, výber ACH - ktorý je u mnohých iných maklérov bezplatný - stojí 0,25 USD; bankový prevod je 25 USD (35 USD, ak je medzinárodný);

Peniaze môžete vyberať len na účty vedené na vaše meno.

Ako vyberiete peniaze z Passfolio?

Vyberte ponuku "Prevod
Vyberte príslušný účet (akciový/kryptografický účet)
Zadajte sumu výberu
Vyberte typ prevodu
Stlačte tlačidlo 'OK'
Napísať odpoveď