Tastyworks

domáci / zahraniční / cenné papiere / opcie / deriváty / CFD / forex / crypto
hokaido
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 7. Februára 2021, 20:48
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Tastyworks

Príspevok od používateľa hokaido »

Tastyworks je americky broker, ktory sa primarne zameriava na obchodovanie opcii, na co ma usposobene svoje aplikacie. Broker nema priamy pristup na burzu, ale cez Apex Clearing. Rovnako aj depozity neposielate priamo tastyworks, ale na ucet Apex Clearing.

Vyhody:
  • SIPC ochrana $500 000
  • Moznost obchodovat US ETF
  • Obchodovanie akcii bez poplatku*
  • Live Market Data
  • Uroky z drzanej hotovosti**
Nevyhody
  • Mozne vkladat len USD cez medzinarodny SWIFT prevod, ktory je spoplatneny k comu je potrebne priratat este poplatky za konverziu v banke. Da sa to obist cez CurrencyFair k comu napisem navod
  • Mozne komplikacie s dedenim majetku v USA
  • Len anglicka podpora
  • Prihlasovanie do uctu je bez 2FA (Niektori to povazuju za vyhodu)
* Nie je to uplne bez poplatku. Uctuju si par centov, ktore musia platit burze. Za tie obchody co som urobil to bolo v rozsahu $.02-$.04 co su zanedbatelne poplatky.
** TW pripisuje mesacne uroky z drzanej hotovosti. V roku 2021 len vo vyske 0.01%. Z vypisom mi vychadza, ze je takmer z celej hotovosti. Zvlastne na tom je ale to, ze som sa nikde nedocital, ze by mali vyplacat. Vo vypise je uvedene: INTEREST ON CREDIT BALANCE 0.16 AT 0.010% 08/16 THRU 09/15, co si inak vylozit neviem.

Dividendy sa zdanuju sadzbou 15%.

2 faktorova authentifikacia, ale len pre operacie s uctom. Tzn Zmena hesla, emailu, pridaniu uctu na vybery atd. Prihlasovanie do uctu alebo trading je len s menom a heslom! Bol som z toho sklamany, ale nastastie po kazdom zrealizovanom obchode chodi email notifikacia, plus este potvrdenie o obchode.

Aplikacie primarne ponukaju obchodovanie opcii, treba sa vzdy rucne prepnut na obchodovanie akcii.

Na otvorenie uctu potrebujete:
  1. Sken pasu
  2. Vypis z vlastneho bankoveho uctu na overenie adresy
  3. 2FA aplikaciu, ak si ju chcete zapnut uz pri otvarani uctu
  4. Kontaktne udaje na TCP(Trusted Contact Person) + datum narodenia, telefon a email
  5. Budu od Vas pozadovat aj TaxID, ktore je povinne. Zadal som tam rodne cislo.
Otvaranie uctu aktualne trva cca 3 tyzdne(Platilo pre Feb/2021). Je to sposobene vyssim poctom ziadosti, zrejme ako dosledok brexitu a GME afery.
hokaido
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 7. Februára 2021, 20:48
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Ako poslat USD cez CurrencyFair

Príspevok od používateľa hokaido »

CurrencyFair je sluzba ako transferwise, co znamena, ze cez nu viete posielat peniaze v roznych menach za nizsie poplatky ako v banke o ktorych som uz pisal inde. Klasickemu SEPA prevodu sa to samozrejme nevyrovna, nakolko ten je vacsinou zadarmo. Ak teda posielate inu menu ako EUR oplati sa zamysliet, aky sposobom to realizovat.

Princip fungovania je nasledujuci: poslete eura ako SEPA prevod ucet EUR ucet CurrencyFair v Nemecku. CurrencyFair ma ucty v mnohych statoch a teda ten vas prevod sa vykona ako lokalna tranzakcia. Cize ak chceme poslat USD do Tastyworks(Apex Clearing vid prispevok vyssie), tak prevod do Tastyworks prebehne z americkeho uctu CurrencyFair. Konverzia z EUR na USD stoji cca 0.4%, co je omnoho nizsi poplatok ako v priemernej banke. Okrem toho si este uctuju $4 za tranzakciu. Americka banka na strane tastyworks si este strhne dalsich $20.
Celkovo je to teda $24 + 0.4% z posielanej sumy.

Cely postup je zdokumentovany aj na https://europoor.com/fund-your-tastywor ... om-europe/ resp priamo v tastyworks.

Ak by som posielal USD z banky na Slovensku, trva to priblizne 5 pracovnych dni.
Cez CurrencyFair to moze byt uz za 24h.

Ako prebiehal moj prevod:
V pondelok o 21:30 som posielal eura z VUB do CurrencyFair (Platbu som posielal so splatnostou nasledujuceho dna).
V utorok v noci o 00:52 mi prisla notifikacia, ze peniaze odisli z mojej banky.
V utorok rano o 08:33 mi prisiel mail z CurrencyFair, ze prijali depozit plus detail o konverzii a ze peniaze su na ceste do americkej banky.
V utorok som pisal do tastyworks(vyzadovali to podla postupu), ze USD cez CurrencyFair su na ceste, odkial mi v ramci toho isteho dna odpisali, ze uz ich maju a v stredu s nimi uz mozem nakladat na ucte.

Na otvorenie uctu budu od vas chciet
  • Sken pasu
  • Sken vodicskeho preukazu
  • Vypis z bankoveho uctu na overenie adresy
Proces chvalovania je velmi rychly. Ucet som otvaral v pondelok o 20:07 a schvaleny bol nasledujuci den kratko po polnoci o 0:27. Peniaze boli medzitym uz na ceste.
Cely ten transfer hodnotim velmi pozitivne, hlavne ta rychlost a mailove notifikacie o kazdom kroku su super.
Pouzivaju aj 2FA, ktora je zapnuta od zaciatku cez SMS, ale je mozne ju prehodit aj na appku v telefone.

Maju aj program refer a friend, kde moze obaja ziskat po 50€ z prveho prevodu nad 2000€ (bonus ziskaju obe strany). Co je pekna kompenzacia za poplatky. Bonus je mozne vyuzit len jeden krat na jedno odporucanie!

Krok 1.

Vytvorenie prijemcu v CurrencyFair a tiez prevodu
cf_recipient.jpg
Vzdy postupujte podla aktualnych udajov na tastyworks pre prevod .

Do popisu platby je potrebne zadat:
"BO (your name) FFC (account number)"
co znamena: BO stands for "By order of" and FFC stands for "for further credit to."
Vo vysledku to potom vyzera:

Kód: Vybrať všetko

BO Janko Hrasko FFC 5YL12345
Krok 2.

Ak ste spravne dokoncili krok 1., zobrazia sa Vam detaily pre SEPA platbu, sucasne Vam pride aj email s pokynmi.
Teraz musite postupovat podla tychto instrukcii a zadat platbu v IB Vasej banky.
ib_cf.JPG
Account Name je 'Client Account', co vyzera zvlastne, ale banka to akceptovala.
Do popisu platby zadajte cislo Vasho uctu v CurrencyFair CFXXXXXXX. Pre istotu aj do referencie platitela.

Vzdy sa riadte pokynmi tastyworks a CurrencyFair aby ste zadavali udaje platne v case prevodu. Moje screenshoty berte len orientacne, ako by to malo vyzerat.

Krok 3.

Akonahle odidu peniaze z CurrencyFair, dostanete od nich potvrdenie mailom.
Ako dalsi krok by ste mali notifikovat TW o prichadzajucej platbe k nim:
tastyworks napísal:tastyworks can typically accept transfers from CurrencyFair as long as you provide us with documentation verifying that you are the owner of the CurrencyFair account. CurrencyFair transfer request confirmations usually do the trick. Please send transfer confirmations to accounts@tastyworks.com.
Prihlaste sa teda do svojho uctu CurrencyFair a stiahnite si toto potvrdenie(vytlacit do pdf). Nasledne im napiste mail a pripojte toto potvrdenie ako pdf.

Nasledne som dostal potvrdenie z TW
tastyworks napísal: Thank you for your email. We just received your CF wire. Those funds will be available in your account tomorrow morning. Note, your wire was auto-posted so you do not need to send us the confirmations for subsequent transfers.
hokaido
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 7. Februára 2021, 20:48
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Tastyworks

Príspevok od používateľa hokaido »

4.12.2021 Do povodneho prispevku som doplnil
  • Vysku poplatkov pri obchodovani akcii
  • K vyhodam pridal Live Market Data
  • K vyhodam pridal uroky z drzanej hotovosti
  • Zdanovanie dividend
Napísať odpoveď